Gymnázium Teplice
Hlavní menu
Úvod
Alumni: Studenti studentům
RNDr. Zdeněk BERGMAN
06.09.2017 21:39:12
Alumni: Studenti studentům

Na jaře tohoto roku mě oslovila skupina bývalých studentů GT s tím, že by se někteří z nich rádi podělili se svými nástupci o zkušenosti ze studia na VŠ a z toho, "jak dobývají svět". Tak vznikl projekt Studenti studentům. Šest absolventů přijede přednášet a besedovat 13. a 14. září 2017. Vy si můžete vybrat:

Výběr se provádí v Bakawebu v modulu Ankety. Přihlašování je otevřeno do neděle do 23:00 a to pro sextány, septimány a oktavány.

Středa 13. září 2017 - učebna 26

10:00 Pavla Randáková abs. 2011

Pracuje pro neziskovku, která pomáhá inspirovat a vzdělávat nové talenty k posílení diverzity a konkurenceschopnosti v IT. Začali před třemi lety s misí dostat víc holek do IT a víc IT do holek. Říká se, že patří k nejdynamičtěji rostoucím projektům v České republice (spolu třeba s Loonem Kačky Vackové z Mostu). Ta neziskovka se jmenuje Czechitas. Pavlína v ní mám na starosti projekt, který se zaměřuje na studenty – od první třídy po konec střední. Učí děti programovat, pomáhá učitelům najít cestu, jak lépe učit informatiku a podílí se na vytváření grafických kurzů pro holky. Dokončuje magisterské studium na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity

https://www.czechitas.cz/cs/

10:55 Lea Petříková abs. 2011

V přednášce Lea Petříková představí svou uměleckou tvorbu a zároveň propojí osobní téma tvůrčí dráhy s širší oblastí pohyblivého obrazu. Na základě ukázek uměleckých videí bude demonstrovat pojmy jako pohyblivý obraz, video art, současné umění, experimentální film; představí univerzitní střediska těchto oborů, jimiž při svých studiích prošla (Centrum audiovizuálních studií na FAMU, Ateliér supermédií na VŠUP), a pokusí se zodpovědět na otázku, jak důležitou roli hraje umění v dnešní společnosti. Dotkne se také svého teoretického výzkumu, jemuž se věnuje v rámci doktorského studia na FAMU. 

http://www.leapetrikova.com/

11:50 Lucie Přibylová abs. 2011

Je spoluzakladatelkou neziskové organizace NáZNAK, která se soustředí na práci s neslyšícími. Jejich cílem je osvěta široké veřejnosti s cílem naučit lidi komunikovat s lidmi, kteří trpí poruchou sluchového vnímání. Svého cíle se často snaží dosáhnout hravou formou.

https://www.naznak.cz/

11:50 Hynek Mazanec abs. 2012

Po maturitě se zaměřil na studium biologie a ekologie. V rámci svého bakalářského studia se zabýval studium letounů v oblastech národních parků a CHKO. Svou práci prezentoval v rámci výměnného pobytu v Polsku. Po ukončení bakalářského studia se zaměřil na výzkum parazitů v arktických oblastech a jejich vlivu na tamější přírodu na parazitologickém ústavu Akademie věd ČR. Své výsledky prezentoval na několika mezinárodních konferencích. Nyní plánuje půlroční pracovní stáž v mezinárodní laboratoři ve španělské Valencii, kde se bude podílet na výzkumu mechanismů lidských parazitárních onemocnění.

 

Čtvrtek 14. září 2017 - učebna 26

10:00 Marek Weidlich abs. 2012

Vystudoval fakultu designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni, kde se zaměřil na průmyslový design. V roce 2016 se dostal jako stážista do rakouského studia F.A. Porsche. Jeho nejčastější tvrobou jsou nákresy designu automobilů. Současně se ale i zabývá jiným odvětvím. V nedávné době se zviditelnil i fanouškovským konceptem designu pro iPhone.

https://www.behance.net/marekweidlich

10:55 Jakub Prokeš abs. 2009

Po střední škole studoval Teoretický základ strojního inženýrství  na CVUT. Během studia se připojil do projektu studentské formule, díky čemuž se podíval na několik světoznámých závodních okruhů a sáhnul si na techniku běžnou pro Formule 1. Po bakalářském studiu se rozhodl pro double-degree magisterské studium zaměřené na technický vývoj v automobilovém průmyslu mezi ČVUT v Praze a univerzitou HAN v Holandsku. Půroku strávil v Göteborgu, kde psal diplomovou práci u Volvo Trucks. V návaznosti na diplomovou práci publikoval článek, který prezentoval na konferenci IEEE Inteligent Transportation Systems v Rio de Janeiru. Souběžně si našel práci v Porsche Engineering Services v Praze.

11:50 Jakub Čermák abs. 2005

Teplický básník, písničkář a absolvent Gymnázia v Teplicích (2005). Po střední škole vystudoval Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity. Knižně vydal 4 sbírky poezie a pod přezdívkou Cermaque 8 řadových alb (za loňské CD Gravitace získal nominaci na cenu Anděl v kategorii Alternativa). Natočil kolem 40 převážně animovaných videoklipů pro tuzemské i zahraniční interprety, rozhlasový dokument o kapele Zrní a dokumentární film Skok do vody.

                 SKOK DO VODY

Na jaře 2015 pustili manželé a písničkáři Jakub Čermák a Iamme Candlewick nájem a vyrazili na půlroční cestu s roční dcerkou stařičkým obytným VW po Evropě. Po cestě deseti evropskými zeměmi - kromě psaní a natáčení písní, animování videoklipů, výchovy dítěte, učení jógy apod - natočili i 40ti minutový dokument / filmovou esej o alternativních a inspirativních přístupech k životu. "Snažil jsem se obrazem prostředkovat pohled člověka na cestě, člověka s široce otevřenýma očima a hltajícím srdcem," dodává k dílu režisér. Film je převážně v cestovní angličtině, s českými a anglickými titulky.

________________________________________________________________________________

S výjimkou posledního vystoupení, které (včetně filmu) zabere dvě vyučovací hodiny, jsou všechna ostatní na 45 minut.