Gymnázium Teplice
Hlavní menu
Přehled ředitelů
Přehled ředitelů našeho ústavu
RNDr. Zdeněk BERGMAN
29.06.2017 14:50:24
Přehled ředitelů našeho ústavu

Od založení Gymnázia Teplice v roce 1945 stál v jeho čele tucet ředitelů. I když toto šíslo lze poněkud zpochybnit tím, že mezi léty 1955 až 61 existovaly dvě nástupkyně dřívějšího reálného gymnázie, kterými byly 1. a 2. jedenáctiletá střední škola. V roce 1961 se proud všeobecného vzdělávání opět slil do jednotné Střední všeobecně vzdělávací školy.

Pokud bychom se drželi jen jedné linie, tak ředitelů napočítáme deset.

  1.   1. 9. 1945 - 28. 2. 1946   František Váňa   RG
  2.   1. 3. 1946 - 31. 7. 1953   Josef Běhounek   RG
  3.   1953 - 1955   Jan Bartoš    1. JSŠ
  4.   1955 - 1960   Karel Hrůza   1. JSŠ -
  DSŠ
  5.   1960 - 1961    Antonín Šnajdr    DSŠ
  6.   1955 - 1961   Vladimír Mayer    2. JSŠ
  5.   1961 - 1965   Antonín Šnajdr   SVVŠ
  7.   1965 - 1968   Jiří Špaček    SVVŠ
  7.   1968 - 1970   Jiří Špaček   G
  8.   1. 9. 1970 - 31. 12. 1971   Eliška Luxová   G
  9.   1. 1. 1972 - 15. 12. 1976   Jaroslav Hataš   G
  8.   16. 12. 1976 - 31. 8. 1987    Eliška Luxová   G
10.   1. 9. 1987 - 30. 6. 1992   Bohumil Fišer   G
11.   1. 7. 1992   Zdeněk Bergman   G

RG - Reálné gymnázium
JSŠ - Jedenáctiletá střední škola
DSŠ - Dvanáctiletá střední škola
SVVŠ - Střední všeobecně vzdělávací škola
G - Gymnázium